BİZDEN HABERLER

Entera, 600Minutes Executive IT’de Etkinlik Sponsoruydu

 

3 Aralık 2014 tarihinde düzenlenen ve önde gelen bilişim, teknoloji, bankacılık, perakende firmalarının üst düzey yöneticilerinin renklendirdiği 600Minutes Executive IT etkinliğinde Entera da Gold Sponsor olarak yerini aldı. 

İş Geliştirme ve Servisler Direktörü Dr. Barış Bulut, gerçekleştirdiği “Dijital Dünyada Bütünleşik Kurumsal Haberleşme Çözümleri” sunumunda Faks, SMS, IVR, Email Marketing ve Teleks hizmetlerini tekil platformda sunuş deneyimlerinden bahsederek, bulut (cloud) ve on-premise (yerinde kurulum) tabanlı servislerden etkin şekilde yararlanabilmek için izlenmesi gereken aşamalardan, süreçte nelerin önemli olduğundan bahsetti.

Teknolojinin ve teknolojiyi tüketen kurumların sahip olduğu ihtiyaçların ulaştığı seviye sonucunda, kurumlar İş Haberleşmelerini sağlamak için profesyonel servis sağlayıcılar aramaktalar.  Günümüzdeki beklenti tüm bu servislerin tek bir servis sağlayıcı üzerinden tümleşik olarak verilmesi ve bunu yaparken de belirli bir servis seviyesi garantisi (SLA)’nin tutturululması üzerine.  Bu konjonktör içinde Entera’nın sunduğu Faks, SMS, IVR, Email ve Teleks çözümleri, tüm sektörlerdeki firmaların imdadına yetişmekte, onların İş Haberleşmelerini hatasız, ekonomik ve verimliliği arttırıcı olarak temin etmelerini sağlamakta.

Sunumunda tamamen kendi ekibiyle iç-geliştirme yaparak ürettikleri yazılımları kullandıklarını ifade eden Bulut, etkinlik hakkında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“600Minutes Executive IT etkinliğinde bütünleşik kurumsal haberleşme çözümleri alanındaki gelinen noktayı, firmamızın servislerini bazı güncel örneklerle birlikte sunma şansı elde ettik.  Tüm ekip olarak yaptığımız bire bir görüşmelerde pekçok firmanın mevcut İş Mesajlaşma altyapılarının eksikliklerini görüp, kendilerine anlatıp, sunduğumuz bir yandan kaliteli ve diğer yandan toplam sahip olma maliyetini azaltan servislerimizi tanıtma şansı yakaladık.  Katılımcılardan gelen yoğun ilgi bizleri mutlu etti.”

Finans ve Bankacılık Sektörünün Yerli Tercihi Entera Oldu

Entera, kurumsal iş haberleşmesi çözümleriyle her sektörden binlerce kurum ve kuruluşun eFaks, SMS, email pazarlama, IVR/IVN, faks sunucusu ve benzeri ihtiyaçlarına yanıt veriyor. Bu kapsamda Türkiye’nin ilk ve tek kurumsal ölçekte efaks yazılımını da geliştiren Entera,on-premises hizmet sağladığı onlarca kuruma Türkiye’nin en büyük kamu bankalarından birini ekledi.

Entera, Türkiye’deki en fazla şube ve çalışan sayısına sahip kamu banklarından birine özel olarak Avrupa’nın en büyük efaks dönüşüm projesini dört ay gibi kısa bir sürede tamamlamıştı.

Efaksprojesi kapsamında, bankanın bütün faks trafiği merkezde kayıt altına alınıyor ve bankaya ait döküman yönetim sistemleri, “corebanking” uygulamaları ve banka nezdinde kullanılan tüm faks cihazları ile tam entegrasyon sağlanıyor.

Banka gibi hatalara, bilgi kayıplarına müsadesi olmayan bir sektörde güçlü bir teknolojik alt yapı ile faks trafiği elektronik ortamda yönetilirken, arşiv sistemi giden ve gelen fakslara kolaylıkla erişim rahatlığı, banka için büyük kolaylık, zaman tasarrufu, verimlilik ve güvenlik sağlamıştır. Banka, projenin tamamlanmasından bir yıl sonra öngörülenin üzerinde CAPEX ve OPEX tasarrufu sağlanmıştır.