Hizmetlerimiz

Email'den Faks Gönderme

Email’den Faks Gönderme

MS Outlook, Thunderbird, Lotus veya Gmail, Hotmail, Yahoo gibi herhangi bir webmail kullanıyorsanız, email programınızdan faks alıp göndermeye hemen başlayabilirsiniz.

Email’den Faks Göndermenin Avantajları

Kullanımı çok kolaydır: Email gönderip alabildiğiniz her cihazdan, her zaman her yerde faks gönderip alabilirsiniz. Tasarrufludur: İlk yatırım maliyeti yoktur. Her yıl yenilenen yazılım lisans bedeli, kullanıcı lisans bedeli yoktur. Aylık sabit telekom gideri yoktur. Aylık sabit bakım gideri yoktur. Kağıt, toner, elektrik masrafı yoktur. Verimlidir: Faks göndermek için yazıcıdan aldığınız kağıtla faks makinasına gitmeniz, faks makinası başında faksın ulaşıp ulaşmadığının teyidini beklemeniz, meşgul ise tekrar göndermekle uğraşmanız gerekmemektedir. Siz diğer işlerinizi yaparken Entera faksı ulaştırmak için sizin istediğiniz sayıda deneyip, sonrasında ulaşıp ulaşmadığıyla ilgili detaylı raporu size email olarak iletir. Size özeldir: Varolan tüm sistemlerinize kolaylıkla entegre olur. İş süreçlerinizden üretilen dökümanları isterseniz üretildikleri an isterseniz sizin istediğiniz gün ve saatte alıcısına iletir. Yüksek kapasitelidir: Yüzlerce faks makinası, yüzlerce telefon hattı ve yüzlerce faks gönderecek kişi ile gönderebileceğiniz faksı bir email ile bir kaç dakikada gönderebilir, raporunu alabilirsiniz. Çevre dostudur: Daha az kağıt tüketmenizi, daha az elektrik ve toner harcamanızı sağlayarak ağaç ve karbon vb. Harcamaları en aza indirir.

Emailden Faks Gönderiminizi Nasıl Yapabilirsiniz?

Fakslarınızı email özelliği olan herhangi bir cihazdan atabilirsiniz. Tek yapmanız gereken yeni bir email penceresi açtıktan sonra kime kısmına alıcının faks numarasını yazmak ve fakslamak istediğiniz dokümanlarınızı email gönderirken eklediğiniz şekilde emaile eklemek. Eklediğiniz dokümanlar EnteraFaks Platformuna ulaştıktan sonra dijital formata dönüştürülür ve alıcıya iletilir. İlk gönderimde iletilemeyen fakslar otomatik olarak üç kere denenir. Üç kere sonunda yerine ulaştırılamayan fakslar başarısız kabul edilir ve gönderilememe sebebi ile birlikte raporlanır. Başarısız fakslar hiçbir şekilde ücretlendirilmez. Faksınız gönderildikten sonra size email ile bir iletim raporu gönderilir. Faksınızın iletilip iletilmediği, iletilemedi ise ne sebeple iletilemediği bilgilerinin yer aldığı detaylı raporlama ile faks gönderilerinizin düzenli kontrol ve takibini yapabilirsiniz. Tek bir email ile değişik formatlarda istediğiniz kadar dokümanı istediğiniz sayıda alıcıya fakslayabilir, gönderdiğiniz tüm faksları da heran email programınızın giden kutusunda görebilirsiniz. Gönderimleriniz sayfa bazda ücretlendirilmektedir. Bu sayede faksınızın kaç saniyede/dakikada gittiğini düşünmek zorunda kalmaz ve 1 dakikayı aşan fakslar için ek ücret ödemezsiniz. Emailden faks gönderimi faks makinesinin getirdiği masrafların tümünü ortadan kaldırdığı gibi, kurumlarda faks kullanımını sırasında yaşanan zaman kaybını da ortadan kaldırmaktadır. Yazıcıdan çıktı alınması, faks sırası beklenmesi veya faks gönderimi süresince faks makinasının başında beklenmesi gibi ölü zamanları ortadan kaldırarak iş süreçlerinin verimini arttırmaktadır. Alıcı faks numarasının meşgul olması yüzünden belli bir süre sonra tekrar gönderim sürecinin yarattığı zaman kaybı, otomatik tekrar denemelerle ortadan kaldırılmaktadır.