Davranışsal Veritabanı

Davranışsal Veritabanı
Davranış, Veri ve Liste Yönetimi

Veriler kullanıldıkça anlam ifade ederler. Davranış,Veri ve Liste Yönetim araçlarımız; müşterilerinizin iletişim verilerinin analiz edilmesini, geliştirilmesini ve üzerinde işlem yapılmasını kolaylaştırır. İsteğe bağlı listeler oluşturabilir, yükleyebilir ya da segmentlere ayırabilirsiniz-hatta uygulamamız sayesinde en gelişmiş özelliklere bile teknik kaynaklara ya da IT desteğine ihtiyaç duymadan ulaşabilirsiniz.

Silverpop Davranış, Veri ve Liste Yönetiminin Özellikleri:

İlişkisel Tablolar aracılığıyla Üst Düzey Kişiselleştirme : İlişkisel tablo özelliği sayesinde, listenizdeki her bir bağlantı için detaylı müşteri profilleri oluşturabilirsiniz. Bir bağlantı kaydını, müşterinin tüm satın alma geçmişiyle, Web analitiğinde görülen faaliyetlerle ya da potansiyel müşteri faaliyetleriyle birleştirmek için ilişkisel tablolar kullanılmaktadır.

Davranışları Baz Alan Sorgular : Kullanımı son derece kolay olan sorgu geliştirici; açma, tıklama, belirli bir linki tıklama, geriye dönen mailler ve hatta eylemsizlik gibi önceki davranışlara göre hedef belirleyip segmentasyon yapmanızı sağlar. Karmaşık kodları öğrenmek zorunluluğu olmadan listelerinizi kolayca analiz ve segmente edebileceksiniz.

Gönderme Zamanı Optimizasyonu : Gönderme Zamanı Optimizasyonu özelliğimiz sayesinde çoklu saat dilimi üzerinden mesajlarınızı belirlenen zamanda iletebileceksiniz. Bildirimler alıp, mesajınızın uygun şekilde belirtilen gelen kutusu içerisinde olacağından emin olabileceksiniz.

Verilerin Kullanımında Kolaylık : Listeleri mail gönderimden gönderime tekrar kullanabilir, özelleştirebilir ve ad alanlarını yeniden tasarlayabilirsiniz. Silverpop ile 400’e kadar kullanıcıya özel alanı CSV, TSV ya da PSV gibi çeşitli formatta aktarabilirsiniz. Hatalı mail adreslerini de yeniden kullanabilir ve gereksiz kayıtlardan otomatik olarak kurtulabilirsiniz. Manuel olarak ya da dış veri kaynaklarından listelere istediğiniz zaman ek alıcılar ekleyebilir ya da alanları güncelleyebilirsiniz.

Liste Düzeyinde IP Ataması : Birden fazla IP adresi kullanıp, her mail gönderimi için kolayca farklı bir IP seçebilirsiniz. İlişkisel mailleriniz ya da işlemsel (transactional) maillerinizi reklam mesajlarından ayırabilirsiniz. Her bir müşteriye özel ayrı bir IP adresi sağlayıp, birden fazla müşteriyi etkili bir şekilde yönetebilirsiniz.

Otomatik Segment Oluşturma : Otomatik segment oluşturma aracımız, test işlemini hızlandırır ve kolaylaştırır. Gereğine uygun şekilde listenizi eşit bölümlere ya da rastgele alt kümelere ayırabilir ve birden fazla kişiye göndererek, mesajlarınızı test edebilirsiniz. Silverpop’ un otomatik segment özelliğini kullanmak, etkili ve amaca uygun email iletişimi için tahmine dayanan sonuçlar elde etmenize yardımcı olur.

Çoklu Suppression Listeleri : Suppression aktiviteleri üzerinde tam bir kontrol elde etmek ister misiniz? Silverpop sayesinde suppression listeleriniz için en yüksek seviyede güvenlik sağlarsınız. Birden fazla iş kolu olan bir organizasyonda çalışıyorsanız ayrı supression listeleri ile iki iş birimi için tek bir gönderme işlemi