Pazarlama Otomasyonu

 

Silverpop  Entera

Pazarlama otomasyonu, potansiyel müşterilerinizle olan ilişkilerinizi etkili bir biçimde yönetmenize ve geliştirmenize olanak tanıyacak; pazarlama bütçenizi en üst seviyeye çıkaracaktır. Potansiyel müşteri davranışlarının anlaşılması ve söz konusu davranışların derecelendirilmesi; satış ekibinizin doğru zamanda potansiyel müşteriler üzerinde yoğunlaşmalarını sağlar. Pazarlama departmanı olarak daima daha az kaynak ile daha fazlasına imza atma beklentisinde olduğunuzu biliyoruz. Silverpop’un pazarlama otomasyonu araçları, aşağıda belirtilen konularda pazarlama departmanına yardımcı olması için geliştirilmiştir.

Kampanya Otomasyonu: Taktiksel Girişimleri Otomatik Hale Getirebilir ve Stratejilerinize Odaklanabilirsiniz Kampanya otomasyonu, pazarlama departmanınızın verimliliğini arttırmakla birlikte potansiyel müşterilerinizi yönetme kapasitenizi yükseltmektedir. Pazarlamaya ilişkin bildirilerinizin uygun ve zamanında olmasını sağlamak için potansiyel müşteri davranışlarını analiz edebilirsiniz.

Potansiyel Müşteri Geliştirme: İletişim Hattınızı Daha Etkili Bir Biçimde İdare Edebilirsiniz Potansiyel müşterilerle ve mevcut müşterilerle kuracağınız düzenli ve konu ile ilgili bağlantılar, ürün ve hizmetlerinizin ilk seçenek olarak akıllarda kalmasına yardımcı olacak ve potansiyel müşterilerin söz konusu ürün veya hizmeti satın alana kadar sizin markanızla ilgilenmesine olanak tanıyacaktır.

Potansiyel Müşterilerin Derecelendirilmesi: Puanlara Göre Öncelik Verebilirsiniz Potansiyel müşterilerin davranışları, demografik özellikleri ve satın alma kriterlerini baz alarak yapılan puanlama ile müşterilerinize puanlarına göre öncelik verebilirsiniz.

Satış & Pazarlama Arasındaki Uyum: Potansiyel Müşteri Aktiviteleri Hakkında Bilgi Verebilirsiniz Pazarlamaya daha kapsamlı şekilde hakim olarak satış ve pazarlama arasındaki ilişkiyi kuvvetlendirebilirsiniz. CRM entegrasyonu ile hem satış hem de pazarlama departmanları, her bir potansiyel müşteri hakkında daha fazla bilgi sahibi olup, potansiyel müşterilerin satışa dönüşmeye hazır olduğuna işaret eden otomatik uyarıları görebilirler.

Raporlama & Analitik: Başarınızı Takip Edebilirsiniz Hangi yöntemlerin işe yarayıp hangilerinin yaramadığını belirlemek, yatırım getirinizin (ROI) geliştirilmesi ve başarınızın ortaya koyulması için önemli faktörlerdir. Pazarlamaya ilişkin elde ettiğiniz sonuçların daha iyi anlaşılması ve gerçek zamanlı, isteğe uyarlanabilir raporlar üzerinden çeşitli kararlara varılması, hem kampanyalarınızı optimize etmenize hem de yatırım getirinizi ispatlamanıza olanak tanıyacaktır.

Silverpop Entera Demo