Potansiyel Müşteri Yönetimi

Potansiyel Müşteri Yönetimi ile Pazarlama ve Satış Arasında Karlı Bir Uyum Yaratabilirsiniz

Elde ettiğiniz karların hızla arttığına şahit olmaya hazır mısınız? Çabalarınızın daha verimli sonuçlar doğurması için pazarlama ile satış faaliyetleri arasındaki dengeyi sağlayabilmelisiniz. Silverpop’un satış garantili yöntemi olan Engage Potansiyel Müşteri Yönetimi, potansiyel müşterilerinizi satın alma döngüsü içerisine daha hızlı dahil etmenize olanak tanımakla birlikte etkili ve amacına uygun bilgiler edinmenizi ve olumlu yanıtlar almanızı sağlayacaktır. Potansiyel müşteriler “satın almaya hazır” şeklinde nitelendirildikten sonra satış bölümüne yönlendirilirler; burada satış temsilcileri önem sırasına göre hedefler üzerine odaklanır. Bu sayede söz konusu uygulama sizi daha üstün kapanış oranlarına ve gelir artışına yaklaştırır.

 

Silverpop Engage Lead Management’ın sunduğu özellikler aşağıda belirtildiği gibidir:

Esnek Potansiyel Müşteri Puanlaması : Potansiyel müşterilerin; stratejik şekilde bütçe, yetki, ihtiyaç ve zaman çizelgesi gibi kriterlere ve devlet, şirket büyüklüğü ya da gelir gibi demografik özelliklere dayalı olarak puanlandırılması ile müşterileri segmente edip, ideal müşterilerinizi belirleyebilirsiniz. Size özel, potansiyel müşteri kriterlerinize en iyi şekilde uyan potansiyel müşteri puanlama modelini kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

Potansiyel Müşteri Sıralaması : Potansiyel müşterilerinizin puanlarını etiketleyerek, satış ekibinizin yüksek nitelikli potansiyel müşterileri saptamasına yardımcı olabilirsiniz. Öne çıkan potansiyel müşterilere odaklanarak potansiyel müşterilerinizin dikkatini çeken unsurları saptayabilirsiniz.

Otomatikleştirilmiş Potansiyel Müşteri Yönlendirmesi : Satış ekibinizin zamanını ve enerjisini, sunduğunuz ürün ve hizmetleri satın almaya hazır müşteriler için harcamasını sağlayabilirsiniz. Potansiyel müşterileri; puanlarına ya da sıralamalarına göre otomatik olarak yönlendirip, klasik yöntemde karşılaşılabilen sorunları ortadan kaldırabilirsiniz

Kolay Entegrasyon : Engage Potansiyel Müşteri Yönetimi, satış sürecini tamamen otomatik hale getirmek için CRM sisteminize kolaylıkla entegre olur.

Otomatik Uyarı Bildirimleri : : Potansiyel müşteriler satışa hazır hale geldiğinde, satış departmanınızın email hesabına otomatik olarak bildirim gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Üstün Görünürlük : Potansiyel müşterilerinizin satış işlemine hazır olup olmadığını tüm açıklığıyla gözlemleyebilirsiniz. Silverpop’un isteğe bağlı raporlama yöntemi ile derinlemesine bilgi sahibi olup, stratejik kararlar verebilirsiniz. Bu sayede hangi alanlara vurgu yapmanız veya potansiyel müşteri yönetim sürecinde neleri iyileştirmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.