Sosyal Medya & Mobil

Sosyal Medya & Mobil Pazarlama Özellikleri

Post-to-Social: Sosyal medyada aktif yer alarak, daha fazla müşteri ve potansiyel müşteriye ulaşabilirsiniz. Silverpop’un Post-to-Social özelliği müşterilere Twitter, Facebook, Linkedln ve/veya RSS Feeds’leri aracılığıyla email gönderileriyle kesişen paylaşımlar yapmalarını ve bu paylaşımları programlamalarını sağlar. Post-to-Social ile pazarlamacılar; satış temsilcilerine, yöneticilere veya şirket tarafından paylaşım yapması için izin verilen liderlerin yanı sıra çok sayıda sosyal ağ hesaplarına ilgili içeriği paylaşabilirler. Pazarlamacılar, kendi emaillerini kurduktan sonra; paylaşım yapmak istedikleri sosyal ağları seçip, her ağ için mesajlarını özelleştirebilirler. Sadece birkaç tıklama ile, mail gönderilirken, sosyal medya kampanyası da düzenlenip, yayılır. Post-to-Social bit.ly entegrasyonunu bile kapsamaktadır, böylece uzun URL’ler kolayca kısabilir ve mesajlara yerleştirilebilir. Bu sayede daha sonra ilgi ve tepkiler ölçülebilir.

Share-to-Social: Kendinizi daha fazla ortaya çıkarabilirsiniz: Share-to-Social, Silverpop Engage’in çığır açan sosyal medya pazarlama özelliğidir. İlk kez Share-to-Social, email pazarlama mesajlarını sosyal ağ sitelerinde kolayca paylaşmanızı ve detaylı raporlar almanızı sağlayan pazarlama teknoloji çözümünü sunmuştur. Silverpop, pazarlama mesajınızı eskisinden daha etkili yapabilen viral pazarlamaya yönelik bir dizi yepyeni olanaklar sunarak Facebook, Twitter ve Linkedln gibi sosyal ağlardan faydalanmanızı sağlar. Silverpop, Twitter ve Facebook gibi sosyal ağlar aracılığıyla email içeriğinin paylaşımının %24.3 arttığını tespit etmiştir.

Social Sign-In: Kayıt alternatifleri sağlar: Silverpop’un Social Sign-In özelliği Web formunun tamamlanması için basit bir alternatif sunar. Site ziyaretçilerine mevcut sosyal ağ hesaplarıyla oturum açarak online teklifler için kayıt yapma imkanı sunarak, işlemi basitleştirir, bu sayede geri dönüşler artar. Silverpop sektörde Social Sign-In olanağı sunan tek sağlayıcıdır. Social Sign-In, tüm sosyal ağları destekleme amacıyla şu anda Facebook, Twitter, Linkedln ve Salesforce sitelerinden sosyal kimlik kullanımını desteklemektedir.

PlacePunch: Müşterilerinize ilgilerini çeken içeriği sunmanızı sağlar: Foursquare ve Facebook gibi lokasyon bazlı sosyal ağların yükselişi müşterilerinize fiziksel dünyadaki konumlarını baz alarak mesajlarınızı göndermek ve söz konusu müşterileri marka elçilerine dönüştürmek için yepyeni bir fırsat yaratmıştır. PlacePunch’ın lokasyon bazlı pazarlama özellikleri, müşterilerinizi Foursquare veya Facebook Places aracılığıyla mekanlarınızda yaptıkları check-in için ödüllendirmenizi ve hedeflenen içeriği müşterilerin lokasyonunu baz alarak gönderme kolaylığı sağlamaktadır.

Karar vericileri etkileyen en değerli marka temsilcilerinizi belirleme: Silverpop’un gelişmiş raporlama özellikleri, mesaj aktivitelerini granüler düzeyde izlemenizi ve bu bilgilere dayanarak sonraki iletişimleri hedeflemenizi sağlayarak hangi mesajlarınızın viral gittiğini belirlemenize olanak tanır. Bu özellik sayesinde bir mesajın sosyal ağlarda kaç kez paylaşıldığını, görüntülendiğini ve tıklandığını görebileceksiniz.

SMS Mesajları ile müşterilerin gözü önünde olma: Müşterileriniz ve potansiyel müşterileriniz ile iletişime geçmek için SMS’i alternatif bir kanal olarak kullanabilirsiniz. Promosyonlarınızı, bildirimlerinizi, yarışmalarınızı, anketlerinizi, davetiyelerinizi ve daha fazlasını göndermek için, dijital pazarlama stratejisinin bir parçası olarak SMS’i kullanmak Silverpop ile çok daha basit hale gelir.